O-TWÓRZ TEATR: EDUKATORZY I PEDAGODZY TEATRU

2020-04-29

Magdalena Szuster (specjalista ds. edukacji teatralnej)

Nauczycielka i pedagożka z ponad dwunastoletnim stażem. Specjalistka ds. edukacji i rozwoju widowni w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w którym od dwóch lat inicjuje, koordynuje i realizuje działania z zakresu edukacji kulturalnej.
Pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Literatury Amerykańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Absolwentka Studium Doktoranckiego Języka, Literatury i Kultury Uniwersytetu Łódzkiego; doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Autorka publikacji naukowych i prelegent międzynarodowych konferencji naukowych w zakresie teatrui dramatu amerykańskiego w Polsce. 
Stypendystka MKDiN w dziedzinie edukacji i animacji kulturalnej (2020).
W sezonie artystycznym 2019-20, uczestniczka programu Partnerzy Teatroteki Szkolnej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. 

Maria Gudejko (warsztaty aktorskie)

Urodzona 18.10.1986 w Łodzi. Absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTviT. Magister Sztuki. W 2009 rok obroniła dyplom aktorski spektaklem „Letnisko. Improwizacje” w reżyserii Macieja Podstawnego oraz spektaklem muzycznym „Longplay” reż. Agnieszka Greinert. W swojej 10 letniej drodze zawodowej współpracowała z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrem Małym w Łodzi, Teatrem Piccolo w Łodzi, Teatrem Syrena w Warszawie. Od 2012 roku związana z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 40 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Grała w taki spektaklach jak „Makbet” reż. Mariusz Grzegorzek, „Pajęcza sieć” reż. Wojciech Malajkat, „Anna Karenina” i „Zbrodnia i Kara” reż. Grigorij Lifanov, „Władza” Andrzej Bubień, „Wspomnienia Polskie”, „Wesele”, „Ślub” reż. Mikołaj Grabowski, „Niebezpieczne Związki” reż. Michał Siegoczyński, „Człowiek z La Manchy”, Cabaret reż. Waldemar Zawodziński i wiele innych.

Szymon Nygard (warsztaty aktorskie)

Aktor. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2015 roku w zespole aktorskim Teatru ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi.Gra w spektaklu ”Straty/Nadmiary” reż. Michał Rzepka, który na festiwalu Teatru Muzycznego w Łodzi ”OFF Północna” zdobył nagrodę publiczności. W telewizji można go było zobaczyć m.in. w ”Ranczo”, ”Ojcu Mateuszu” czy ”Komisarzu Aleksie”. Na łódzkiej scenie ARLEKINA zaś siłował się z m.in. z rolą Mistrza w ”Mistrzu i Małgorzacie”.
Praktykujący w zakresie aktorstwa i reżyserii. Uczestnik rozmaitych warsztatów aktorskich i projektów artystycznych. Posiada certyfikat opiekuna artystycznego lecz przede wszystkim ogromną pasję do eksplorowania zajęć aktorsko-teatralnych w charakterze instruktora. Współtwórca cyklu kursów aktorskich CIAŁO – RUCH – GEST – TEKST realizowanych w kulturalnych instytucjach Łodzi (Teatr ARLEKIN, Teatr Muzyczny w Łodzi, Centrum Artystyczne PACZKA, Poleski Ośrodek Sztuki).

Joanna Nygard (warsztaty aktorskie)

Aktorka teatralna i logopeda. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale logopedia ogólna z logopedią medialną. Jest profesjonalną instruktorką i organizatorką warsztatów teatralnych dla rozmaitych grup wiekowych.
Gościnnie współpracuje z Teatrem ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi, w którym gra/grała w takich spektaklach jak ''Szóste CUDZOŁÓŻ! Plastyczny Thriller Erotyczny'', ”DekAmore”, ''Straty/Nadmiary'' czy ''Księga Dżungli'' oraz Teatrem Muzycznym w  Łodzi w spektaklu ‘’Prawy do Lewego’’. Laureatka ”Złotej Maski 2016 w nurcie OFF” za spektakl ''Zanikam'' zrealizowanym w Teatrze ZAMIAST w Łodzi w ramach projektu Dotknij Teatru oraz wyróżniona nagrodą Największej Festiwalowej Osobowości podczas festiwalu OFF-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Emilia Klimczak (warsztaty wokalno-muzyczne)

Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi i solistka Teatru Muzycznego w Łodzi. Współpracowała z Teatrem im. Jaracza i Teatrem Nowym w Łodzi, brała czynny udział w mistrzowskich kursach wokalnych polskich i zagranicznych pedagogów.
Zagrała m.in.: Cosette w „Nędznikach”, Adelę w operetce „Zemsta nietoperza”, Marię Magdalenę w „Jesus Christ Superstar”, Eileen w musicalu „Wonderful Town”, Wandę w operetce „Wielka księżna Gerolstein”, Elizę Doolittle w musicalu „My Fair Lady”, Esmeraldę w musicalu „Zorro”, Walentynę w „Wesołej wdówce”, Mi w „Krainie uśmiechu”.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej. W 2007 roku ukończyła Studium Pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Łodzi. W latach 2009-2011 zajmowała się opieką wokalną i muzyczną w spektaklach Teatru Nieobliczanego Politechniki Łódzkiej. Prowadziła również warsztaty z emisji głosu dla dzieci. W latach 2015-2017 prowadziła zajęcia wokalno- aktorskie Akademii Musicalowej w Egurrola Dance Studio.

Julia Hołówko (warsztaty z muzykoterapii)

Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli, socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi. Absolwentka trzyletniego kursu z zakresu muzykoterapii i psychodramy, studiów podyplomowych z zakresu kształcenia głosu i mowy oraz zajęć „Przygotowania do prowadzenia zajęć z emisji głosu” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem autorskich warsztatów z zakresu muzykoterapii i meloterapii (terapii śpiewem), zarówno dla seniorów, młodzieży, jak i dzieci.
„Podczas zajęć staram się skupić przede wszystkim na dobrej atmosferze, zabawie i terapeutycznych walorach muzyki i śpiewu - wychodzę z założenia, że śpiewanie i muzykowanie powinno sprawiać przyjemność, radość i dawać satysfakcję. W wolnych chwilach angażuję się w różnego rodzaju projekty muzyczne, koncertuję, eksperymentuję z głosem i dźwiękiem oraz komponuję.”

Maciej Pawlak (warsztaty muzyczne)

Aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008 roku tytułową rolą w musicalu „Pinokio” w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w „Dźwiękach Muzyki”, Lucas Beineke w „Rodzinie Addamsów”, Lizander w spektaklu tanecznym „I Have a Dream” oraz w „Hair”, „High School Musical”, „Tarzan”, „Footloose”, „The Beatles and Queen” i „Kot w butach”. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu „Our House”, w Krakowskim Teatrze Variété kreował rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej „Legalnej Blondynki”.
W Teatrze Muzycznym w Łodzi wciela się w rolę Chrisa w „Miss Saigon”. W Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w roli Kacpra w „Rapsodii z Demonem” z muzyką zespołu Queen, w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w roli Piotra oraz jako Carlosa w „Kobietach na skraju załamania nerwowego” - musicalowej adaptacji filmu Pedro Almodóvara. W Teatrze Syrena gra Michaela w „Czarownicach z Eastwick” i Lucasa w „Rodzinie Addamsów”. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu kreuje tytułową rolę w musicalu „Pippin”. Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach w Polsce i za granicą z repertuarem musicalowym oraz filmowym. Jest managerem i artystą w firmie Broadway w Polsce, produkującej koncerty i spektakle muzyczne, m.in. uznany przez krytyków i widownię koncert „Broadway Exclusive”.

Anna Julia Dębowska (warsztaty taneczne)

Ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi, uzyskując dyplom i tytuł tancerza o specjalizacji taniec sceniczny. Po ukończeniu szkoły swoją karierę artystyczną rozpoczęła od tourne po Europie ze spektaklem „Webber Gala” Brała też udział w produkcji musicalu „Evita” i rock-opery „Jesus Christ Superstar”. Ważnymi produkcjami Teatru Muzycznego ROMA, w których wzięła udział były m.in.: „Taniec wampirów”, „Miss Saigon”, „Grease” oraz „Upiór w Operze”. Od wielu lat jej pasją jest praca z ludźmi. Jako instruktor tańca dzieli się swoją wiedzą z zakresu techniki tańca klasycznego i jazzowego. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, zarażając je swoją pasją i energią. Dba o przekazanie wiedzy technicznej, pamiętając jak ważną rolę spełniają treningi taneczne w rozwoju psychoruchowym dziecka, który z kolei warunkuje prawidłowy rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny. 

Michał Jóźwik (warsztaty z improwizacji teatralnej)

Aktor, absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz intensywnego letniego kursu w szkole aktorskiej HB Studio w Nowym Jorku. Profesjonalną drogę zawodową rozpoczął jeszcze przed rozpoczęciem studiów występując w 2009 roku na deskach Teatru Osterwy w Lublinie. Freelancer. Pracuje zarówno w teatrach dramatycznych (Teatr Horzycy w Toruniu, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Mały w Łodzi) jak I offowych, eksperymentujących, poszukujących nowych form wyrazu (wieloletnia współpraca z Teatrem Chorea w Łodzi oraz Czytelnią Dramatu w Lublinie). Twórca autorskich projektów na styku teatru, performance oraz fotografii (słuchowisko multimedialne “Niezapominajki” zrealizowane ze 150 osobową grupą seniorów, performance “Spiż” stworzony w ramach cyklicznych spotkań artystów niezależnych Kipisz w Łodzi), pianista, rozwijający się fotograf. Prowadzący autorskie warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz seniorów na młodzieżowych festiwalach teatralnych, w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz Fundacji SADownia – Siedlisko Aktywnych Działań.

Piotr Włodarczyk (warsztaty taneczne)

Licencjonowany pedagog, tancerz najwyższej międzynarodowej klasy ,, S". Mistrz Polski w kategorii 10 tańców par dorosłych, doświadczony instruktor który razem z żoną prowadzi Szkole Tańca Eskadra w Pabianicach. Jego wychowankowie są finalistami Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz turniejów międzynarodowych w kategoriach dziecięcych.

Katarzyna Potyralska – Stach (warsztaty z plastyki sensorycznej i sensoplastyki®)

Absolwentka kulturoznawstwa  Uniwersytetu Łódzkiego, promotorka sztuki i animatorka kultury. Na co dzień pracownik Teatru Muzycznego w Łodzi dbający o wizerunek i realizacje projektów reklamowych. Doświadczenie z pracą z dziećmi zdobywała prowadząc liczne warsztaty plastyczne i wycieczki po teatrze. Do zajęć z prowadzenia Sensoplastyki® zainspirowała ją jej 3 letnia córeczka oraz wzmożona chęć wspierania rozwoju kompetencji i kwalifikacji interpersonalnych dzieci  w  procesie twórczym.
Ukończyła szkolenie z Sensoplastyki® zdobywają tytuł trenera 1 stopnia.

Serwis używa informacji zapisanych za pomocą plików cookie oraz innych rozwiązań informatycznych, pozwalających na dostosowanie treści do potrzeb użytkownika oraz w celach statystycznych.. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na ich zapisywanie, należy opuścić stronę lub zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce cookies.