1

Szanowni Państwo, drodzy widzowie Festiwalu OFF-Północna!

Zaplanowany na 20 kwietnia na godz. 17:00 koncert „Francja elegancja” w wykonaniu Mateusza Deskiewicza nie odbędzie się. W powyższym terminie zapraszamy na znakomity spektakl Barbary Saneckiej, Kamila Olczyka i Łukasza Walczaka – „Miłość Ci wszystko wypaczy. Musicalowa rewia absurdu”. Zakupione przez Państwa wcześniej bilety zachowują swoją ważność. Osoby zainteresowane zwrotem proszone są o kontakt z kasą biletową teatru pod numerem telefonu 507 248 564.

Tradycją OFFa jest organizowanie wydarzeń towarzyszących, w tym spotkań i warsztatów.

OFF-talki

Po każdym spektaklu i koncercie na scenie głównej zapraszamy widzów do udziału w bezpłatnym spotkaniu z artystami i realizatorami.

Po co… panel dyskusyjny

W tym roku panel odbędzie się pod hasłem „Po co… ci (inni) ludzie w teatrze?”, a do udziału w nim zaprosiliśmy Aleksandrę Boćkowską, Darię Sobik, Monikę Mioduszewską i Magdalenę Szuster. Na spotkanie zapraszamy w sobotę 20 kwietnia o godz. 15:00 do przepięknej Mediateki MeMo na ul. Moniuszki. Wstęp wolny.

„Po co…?” to cykl wydarzeń skierowanych do aktywnych i poszukujących odbiorców kultury. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami i przedstawicielkami świata kultury, nauki i mediów – o celach i misji teatru. We współpracy z instytucjami kultury i uczelniami wspólnie poszukujemy odpowiedzi na pytanie „Po co… teatr?” w jego różnych odsłonach, obliczach i funkcjach. Spotkania mają formę dyskusji panelowych, rozmów z realizatorami i twórcami teatralnymi, a także warsztatów i pokazów. W nieformalnej atmosferze pragniemy rozpocząć długofalową dyskusję, angażującą przedstawicieli różnych środowisk oraz odbiorców kultury.

„Po co… ci (inni) ludzie w teatrze?” jest kolejnym wydarzeniem w cyklu, organizowanym w ramach VIII edycji Festiwalu OFF-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W trakcie panelu dyskusyjnego porozmawiamy z zaproszonymi gościniami o osobach „współtworzących kulturę z tylnego siedzenia” – zza kulis, z zaplecza i z biur. Punktem wyjścia do rozmowy jest widoczność (lub jej faktyczny brak) pracowników i pracowniczek pozascenicznych, niewspółmierna do roli, jaką pełnią w instytucjach.

W panelu wezmą udział autorki dwóch tekstów, poruszających ten problem: Aleksandra Boćkowska (zbiór wywiadów „To wszystko nie robi się samo – rozmowy na zapleczu kultury”) i Daria Sobik (dramat „Zmęczone”) oraz pracowniczki teatru „na tylnym siedzeniu”: Monika Mioduszewska (Teatr Wybrzeże) i Magdalena Szuster (Teatr Muzyczny w Łodzi).

WIĘCEJ

Teatralna arteterapia

Co wyznacza ramy obrazu mojego ciała? Z czego są one zbudowane? Przed czym próbują mnie ochronić, od czego powstrzymać? Czy wiem, jak z nimi pracować?

Podczas tegorocznego offowego spotkania z arteterapią dla dziewczyn i kobiet, przyjrzymy się tematowi ciała i wykorzystamy do tego celu technikę blackout poetry. Pracując ze słowem, stworzymy własną poetycko-wizualną opowieść i zastanowimy się, jakie wspierające i blokujące przekonania mamy na temat własnego ciała. Jak odnaleźć w sobie jego miejsce w czasach, w których to ciało jest nieustającym przedmiotem publicznej dyskusji? Jak się nim zaopiekować, jak nauczyć się zauważać i rozumieć sygnały z niego płynące, jak je przyjmować? Na to i na wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi wspólnie z prowadzącą Martą Szostak.

Arteterapia, czyli terapia poprzez sztukę, to działanie pozwalające nam wejrzeć w siebie i poświęcić sobie należytą uwagę, odwołując się do różnych dziedzin sztuki – od malarstwa przez muzykę do teatru. Najważniejszy jest proces, dzięki któremu mamy szansę spojrzeć na siebie (i na sztukę) w niekonwencjonalny sposób, nie traktując siebie (ani sztuki) jak gotowego produktu, a raczej spoglądając na siebie z czułością i zrozumieniem.

WIĘCEJ

Teatr w Parku warsztaty

Warsztaty w plenerze, w Parku Helenów, podczas których młodzież realizuje zadania aktorskie w przestrzeni publicznej są już tradycją Festiwalu. Park staje się dla uczestników sceną, oprawą scenograficzną i widownią. Warsztaty odbędą się w niedzielę 21 kwietnia w godzinach 10:30 12:30 w trzech grupach wiekowych, do których zostaną dostosowane odpowiednie działania artystyczne. Bilety można będzie nabyć online i w kasie od 29 marca od godz. 12:00.

grupa wiekowa 8-11 lat
prowadzenie: Michał Jóźwik
maksymalna liczba uczestników: 15
Warsztaty teatralne dla dzieci realizowane w formie zabawy, wykorzystującej elementy teatru improwizacji. Podczas tych zajęć uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności aktorskie poprzez spontaniczne działania oraz eksperymenty improwizacyjne, w których szczególne znaczenie będzie miała otaczająca ich przyroda. Poprzez różnorodne zadania aktorskie i performatywne uczestnicy i uczestniczki będą wchodzić w interakcje z elementami natury zarówno rozmową, jak i tańcem czy śpiewem.

grupa wiekowa 12-14 lat
prowadzenie: Szymon Nygard
maksymalna liczba uczestników: 15
Warsztaty teatralne skupiające się na szeroko pojętych ograniczeniach, sposobach na ich przezwyciężenie oraz sile jednostki. Podczas tego spotkania będziemy dyskutować na temat różnych struktur społecznych czy mentalnych barier, które mogą nas ograniczać. Na podstawie tych rozmów stworzymy wspólnie krótką formę sceniczną, która pozwoli uczestnikom i uczestniczkom na wyrażenie swoich refleksji i odczuć na temat własnej siły i poczucia autonomii.

grupa wiekowa 15+
prowadzenie: Maria Gudejko
maksymalna liczba uczestników: 15
Warsztaty teatralne dla młodzieży, wykorzystujące techniki improwizacyjne w pracy z… poezją. Podczas tego spotkania uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności aktorskie poprzez spontaniczne działania, eksperymenty z wyobraźnią i twórcze improwizacje. Punktem wyjścia do działań aktorskich będzie interpretacja wierszy jednej z najwybitniejszych polskich poetek – Wisławy Szymborskiej. Na ich podstawie młodzież tworzyć będzie własne krótkie formy teatralne.

WIĘCEJ

___

Szczegóły dotyczące Festiwalu OFF-Północna można znaleźć na www.offpolnocna.com

Festiwal współfinansowany ze środków Miasta Łodzi

W pierwszy weekend po Świętach Wielkiej Nocy na naszą scenę wróci uwielbiany przez widzów musical „Skrzypek na dachu”. W tym secie w roli Tewjego zobaczymy naprzemiennie Grzegorza Szostaka i dołączającego do obsady Bernarda Szyca.

Bernard Szyc jest absolwentem Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1991) i wieloletnim solistą Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Zagrał ok. 90 ról teatralnych, z czego najważniejsze to m.in.: „Opera za trzy grosze” – Walter Karawaniarz (reż. J. Gruza, 1992), „Cabaret” – Maks (reż. J. Stuhr, 1993), „Jesus Christ Superstar” – Kajfasz (reż. M. Korwin, 1999), „Chess” – Molokow (reż. M. Korwin, 2000), „La Cage aux Folles” – Mercedes (reż. M. Korwin, 2000), „Kiss me, Kate” (reż. M. Korwin, 2006), „Szalone nożyczki” – Michał (reż. M. Korwin, 2007), „Piękna i Bestia” – Maurycy (reż. M. Korwin, 2008), „Skrzypek na dachu” – Tewie Mleczarz (reż. J. Gruza, 2008), „My Fair Lady” – Alfred Doolittle (reż. M. Korwin, 2009), „Lalka” – Stary Szlangbaum, Szuman Mincel (reż. W. Kościelniak, 2010), „Chłopi” – Maciej Boryna (reż. W. Kościelniak, 2013), „Zły” – Filip Merynos (reż. W. Kościelniak, 2015) i „Krakowiaki i Górale” – Wawrzyniec (reż. M. Zadara, 2018). Zagrał także role epizodyczne w produkcjach takich jak: „Gdańsk 39”, „Pogranicze w ogniu”, „Lokatorzy” czy „Czarny Czwartek”.

Drodzy Widzowie,
w związku z planowanym na 20 marca ogólnopolskim protestem rolników:
1. Spektakl „Uchodźcy z planety Lagła” zostaje przeniesiony na dzień 26 marca o godz. 10:00. Bilety zachowują swoją ważność.
2. Osobom planującym wyprawę do naszego teatru na gościnne koncerty Tre Voci „My Way” przypominamy o potencjalnych utrudnieniach w przemieszczaniu się i punktualnym przybyciu na miejsce:
🚜 https://tinyurl.com/mapa-protestu

A może tak przedwiosenny spacer… za kulisy? Zapraszamy na wycieczki po zakamarkach teatru!
🎭 sobota 23 marca, godz. 10:00 (brak miejsc)
🎭 sobota 30 marca, godz. 10:00 (brak miejsc)
🎭 sobota 6 kwietnia, godz. 10:00 (brak miejsc)
🎭 sobota 6 kwietnia, godz. 11:30 (brak miejsc)
🎭 niedziela 7 kwietnia, godz. 10:00 (brak miejsc)
🎭 poniedziałek 15 kwietnia, godz. 10:00 (brak miejsc)
🎭 wtorek 16 kwietnia, godz. 10:00 (brak miejsc)

Liczba miejsc ograniczona.

🎫 https://tinyurl.com/zakulisami-wycieczka
📌 bilet normalny – 2 zł
📌 bilet ulgowy – 1 zł

Rozpoczęliśmy próby do premiery autorskiego musicalu „Dracula” z librettem Jakuba Szydłowskiego i muzyką Jakuba Lubowicza. Za nami m.in. próba czytana i pierwsze próby muzyczne.

Premiera już 18 maja!

fot. Michał Matuszak (Photo Ballet)

___

Gramy:

czwartek 16 maja, godz. 18:30 (SPEKTAKL PRZEDPREMIEROWY)KUP BILET
piątek 17 maja, godz. 18:30 (SPEKTAKL PRZEDPREMIEROWY)KUP BILET
sobota 18 maja, godz. 18:30 (PREMIERA)KUP BILET
niedziela 19 maja, godz. 17:00KUP BILET

piątek 24 maja, godz. 18:30KUP BILET
sobota 25 maja, godz. 18:30KUP BILET
niedziela 26 maja, godz. 17:00KUP BILET

piątek 31 maja, godz. 18:30KUP BILET
sobota 1 czerwca, godz. 18:30 KUP BILET
niedziela 2 czerwca, godz. 17:00KUP BILET

___

O spektaklu:

Kiedy młody prawnik, Jonathan Harker, przybywa do Transylwanii, aby sfinalizować zakup domu w Londynie przez hrabiego Draculę, dokonuje serii przerażających odkryć, co przypłaca ciężką chorobą. Wkrótce potem w Anglii dochodzi do dziwnych wydarzeń: bezzałogowy statek rozbija się u wybrzeży Whitby, młoda kobieta traci siły i wkrótce umiera, dzieci znikają na noc z domów, a odnalezione, mają na szyi ślady po dziwnych ukłuciach.

Słynna powieść Brama Stokera o wampirze-arystokracie doczekała się licznych adaptacji filmowych, a postać Draculi stała się w kulturze popularnej znanym symbolem. Teraz przyszedł czas na musical, a zapraszają: Jakub Lubowicz – kompozytor i Jakub Szydłowski – librecista.

___

Patronat:

Tylko do 11 marca bilety i karnety na OFF-Północna można nabyć w niższych cenach!

– 12 kwietnia, godz. 18:30 – „Bestiariusz Polski” (studenci Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT)
wydarzenie: Festiwal OFF-Północna: Bestiariusz Polski
bilety

– 13 kwietnia, godz. 19:00 – „Kruchość wodoru. Demarczyk” (Teatr Nowy Proxima w Krakowie)
wydarzenie: Festiwal OFF-Północna: Kruchość Wodoru. Demarczyk
bilety

– 14 kwietnia, godz. 11:00 – Otwarte przesłuchania w VI Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty (wstęp wolny)

– 14 kwietnia, godz. 17:00 – Gala VI Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty / występ laureatów oraz koncert „Konstelacje” (Katarzyna Groniec)
wydarzenie: OFF-Północna: Gala Konkursu Piosenki Aktorskiej im. J. Kofty/Koncert „Konstelacje” Katarzyny Groniec
bilety

– 17 kwietnia, godz. 11:00 – „Nie tylko Przemyk” (Fundacja Pomysłodalnia)
wydarzenie: Festiwal OFF-Północna: Nie tylko Przemyk
bilety

– 18 kwietnia, godz. 18:30 – „Piękna Lucynda” (Teatr Muzyczny w Toruniu)
wydarzenie: Festiwal OFF-Północna: Piękna Lucynda
bilety

– 19 kwietnia, godz. 18:30 – „Tides and Times” (Maciej Pawlak, Karina Komendera)
wydarzenie: Festiwal OFF-Północna: Tides and Times
bilety

– 20 kwietnia, godz. 17:00 – „Francja elegancja” (Mateusz Deskiewicz)
wydarzenie: Festiwal OFF-Północna: Francja Elegancja
bilety

– 20 kwietnia, godz. 19:00 – „Bona Sforza d’Aragona” (Artur Żmijewski, Ewa Żmijewska)
wydarzenie: Festiwal OFF-Północna: Bona Sforza d’Aragona
bilety

– 21 kwietnia, godz. 18:30 – „Depesze” (Teatr Rampa)
wydarzenie: Festiwal OFF-Północna: Depesze
bilety

Zapraszamy!
___

Szczegóły dotyczące Festiwalu OFF-Północna można znaleźć na www.offpolnocna.com

Festiwal współfinansowany ze środków Miasta Łodzi

W powietrzu czuć wiosnę. Złap oddech w tej pogoni za promieniami słońca i wybierz się z nami z pościg.

W piątek 1 marca 2024 r. po spektaklu „Złap mnie, jeśli potrafisz” zapraszamy widzów na spotkanie z Marcinem Francem – odtwórcą roli Franka Abagnale’a Jr. Bilety na spektakl są dostępne online i w kasie teatru.

W niedzielę 3 marca 2024 r. po spektaklu „Złap mnie, jeśli potrafisz” zapraszamy widzów na spotkanie z Anną Federowicz i Joanną Gorzałą – odtwórczyniami roli Brendy Strong. Bilety na spektakl są dostępne online i w kasie teatru.

W sobotę 9 marca 2024 r. po spektaklu „Złap mnie, jeśli potrafisz” zapraszamy widzów na spotkanie z Maciejem Marcinem Tomaszewskim (Frank Abagnale Jr.) i Krzysztofem Cybińskim (Carl Hanratty). Bilety na spektakl są dostępne online i w kasie teatru.

Podczas spektakli limitowana liczba plakatów ze spektaklu dostępna będzie w sprzedaży w promocyjnej cenie. Oferta obowiązywać będzie do wyczerpania zapasów.

Zespół wokalny Totalna Bemolka, działający w ramach projektu O-Twórz Teatr, ogłasza nabór na drugi semestr w sezonie 2023/2024.

Zapraszamy śpiewające (zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie) dzieci i młodzież z klas IV-VIII.

Tematy zajęć oscylować będą wokół popularnych piosenek musicalowych.

Program obejmuje:
• naukę dykcji i właściwego oddychania
• ćwiczenia rozluźniające
• poznawanie i oswajanie skali głosu
• wprowadzenie do pracy z dyrygentem i muzykami
• naukę piosenek i ich interpretację

Dzieci i młodzież podczas zajęć pracować będą zarówno indywidualnie, jak i grupowo, rozwijając umiejętności śpiewania na głosy i zespołowej pracy scenicznej.

Zespół poprowadzi solistka Teatru Muzycznego w Łodzi – Emilia Klimczak.

pierwsze spotkania zespołu: 2 i 23 marca

koszt udziału: 30 zł za jedne zajęcia (1,5h)

kliknij, aby zapisać uczestnika/uczestniczkę

Serwis używa informacji zapisanych za pomocą plików cookie oraz innych rozwiązań informatycznych, pozwalających na dostosowanie treści do potrzeb użytkownika oraz w celach statystycznych.. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na ich zapisywanie, należy opuścić stronę lub zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce cookies .

Akceptuję