O teatrze

Do zadań Teatru Muzycznego w Łodzi należy współtworzenie i upowszechnianie kultury teatralnej poprzez między innymi przygotowywanie i wystawianie dzieł muzycznych z narodowego i światowego repertuaru.

Swoje cele i zadania Teatr realizuje również poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej w dziedzinie teatru, promocję kultury teatralnej, prowadzenie zawodowego zespołu teatralnego oraz tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi twórczości i talentów artystycznych.

Teatr współpracuje z innymi środowiskami tworzącymi społeczny ruch kulturalny.

Od Lutni do Muzycznego

Łódzka Lutnia była do roku 1947 jedynym teatrem operetkowym w Polsce. Teatr ten kontynuował tradycję wileńskiej Lutni, której artyści w roku 1945 ewakuowani zostali do Polski. Pierwszą siedzibą zespołu stał się budynek przy ulicy Nawrot 27. To tam 3 listopada 1945 roku odbyła się pierwsza premiera – komedii muzycznej Podwójna buchalteria A. Grüna, kilka miesięcy później, już w nowej siedzibie przy ulicy Piotrkowskiej 243, druga – Króla włóczęgów Rudolfa Frimla. Zespół teatru w budynku przy Piotrkowskiej miał grać tylko do czasu znalezienia nowego lokum. Przeprowadzka na ulicę Północną nastąpiła dopiero dziewiętnaście lat później. Działalność nowej sceny Teatr Muzyczny w Łodzi zainaugurował wystawieniem Ułanów księcia Józefa Zygmunta Wiehlera.

WIĘCEJ...

 

Zespół w sezonie 2019/2020

SOLIŚCI

SOLIŚCI I AKTORZY WSPÓŁPRACUJĄCY

  • Joanna Krężel
  • Aleksandra Hawro – Łyko
  • Lesław Białecki
  • Krzysztof Kaczmarek
  • Karol Drozd
  • Dagmara Rybak
  • Olga Szomańska
  • Małgorzata Chruściel
  • Rafał Szatan
  • Marta Wiejak
  • Malwina Kusior
  • Joanna Jakubas
  • Marta Wilk
  • Dawid Kwieciński
  • Kaja Mianowana
  • TOMASZ WOJTAN
  • DANIEL KULCZYŃSKI
  • BEATA RZEŹNIK
  • URSZULA LAUDAŃSKA
  • TOMASZ STECIUK
  • ROBERT ROZMUS
  • EDYTA KRZEMIEŃ
  • JANEK TRACZYK
  • MACIEJ PAWLAK
  • MARCIN JANUSZKIEWICZ
  • JOANNA GORZAŁA
  • SYLWIA BANASIK
  • Wojciech Dzwonkowski
  • DOMINIKA STEFAŃSKA
  • Elena Simopoulou
  • ALINA LIAKH
  • MARCEL ORŁOWSKI
  • PIOTR SROŚLAK
  • DOMINIK LEWANDOWSKI
  • MACIEJ WĄGROCKI
  • WOJCIECH SZTYK
  • WOJCIECH DZWONKOWSKI
  • LILIANA WARCHOLIŃSKA
  • ANNA BŁASZCZYK
  • KRZYSZTOF KNAPCZYK
  • MAGDALENA CIEŚLAK
  • ALEKSANDRA HAWRO-ŁYKO
  • Maciej Pawlak
  • Mikołaj Ostrowski
  • Paweł Draszba
  • Michał Cyran
  • Monika Ziółkowska
  • Ewelina Jaworska
  • Małgorzata Regent
  • Paweł Kubat
  • Michał Bronk
  • Paulina Łaba
  • Adrian Kieroński
  • Ziemowit Wojtczak
  • Joanna Wiśniewska
  • Michał Jóźwik
  • Piotr Stawski
  • Janusz Kruciński
  • Krzysztof Knapczyk
  • Marcin Wortmann
  • Anna Kędroń
  • Marta Burdynowicz
  • Oksana Terefenko
  • Adam Bytomski
  • Dagmara Przybylska-Bogusiewicz
  • Daniel Kulczyński
  • Dawid Pelowski
  • Grzegorz Kliś
  • Jarosław Pałka
  • Karol Lizak
  • Krzysztof Dzwoniarski
  • Marta Ławska
  • Michał Lacheta
  • Marcin Sosiński
  • Paulina Janczaruk
  • Paweł Pochyluk
  • Rafał Łysak
  • Karol Wolski
  • Andrzej Fogiel
  • Anna Dzionek-Kwiatkowska
  • Agnieszka Greinert
  • Agnieszka Przekupień
  • Aleksandra Wiwała
  • Andrzej Orechwo
  • Anna Walczak
  • Beata Olga Kowalska
  • Danuta Łopatówna
  • Dominik Ochociński
  • Elżbieta Walaszczyk
  • Emilia Zielińska
  • Ewa Spanowska
  • Halina Pitry-Ptaszek
  • Jakub Wocial
  • Joanna Jakubas
  • Kamil Dominiak
  • Karolina Arczewska
  • Katarzyna Łaska
  • Łukasz Zagrobelny
  • Łukasz Załęski
  • Małgorzata Długosz
  • Marcin Ciechowicz
  • Marcin Franc
  • Marcin Jajkiewicz
  • Mariusz Adam Ruta
  • Marta Kołatek
  • Mateusz Deskiewicz
  • Michał Dudkowski
  • Michał Mielczarek
  • MIchał Piprowski
  • Michał Sobiech
  • Mieczysława Andrzejak
  • Monika Tyburska
  • Nicola Palladini
  • Piotr Lewicki
  • Piotr Wojciechowski
  • PRZEMYSŁAW PAWŁOWSKI
  • Rafał Łysak
  • Sylwia Frączek
  • Sergiusz Olejnik
  • Tomasz Bacajewski
  • Tomasz Rak
  • Zbigniew Macias

ZESPÓŁ WOKALNY MISS SAIGON

  • Adam Szczypień
  • KASPER ZBOROWSKI-WEYCHMAN
  • KAROL SMULSKI
  • JAN MARCZUK
  • PAULINA WACHOWICZ
  • LAURA SOLONGO CHOIJILJAW
  • ZUZANNA MIDURA
  • MARIOLA LEŃ
  • ZUZANNA HOANG XUAN
  • MARTYNA HENKE
  • Agnieszka Nastarowicz

WYSTĘPUJĄCE DZIECI (WSPÓŁPRACA)

  • Oliwia Jabłońska
  • ANTOSIA SZRAJBER
  • Artur Izydorczyk
  • Wiktor Michałus
  • Julia Jędruch
  • Zosia Jędruch
  • Elena Markowska
  • Wiktoria Woźniacka
  • Maria Przybylska
  • Antonina Lewińska
  • Wiktoria Jajkiewicz
  • Paweł Szymański
  • Alex Pająk
  • Sara Aziz
  • Hania Markowska
  • Julka Jędruch
  • Jonasz Prusisz
  • Karol Szymczakowski
  • Karolina Czerczak
  • Krysia Lechańska
  • Oliwia Aziz
  • Ola Gabrysiak
  • Oliwier Majewski

SOPRANY

  • Anna Drechsler
  • Agata Ostrowska
  • Elżbieta Lechańska
  • Katarzyna Jankowska-Wójcik
  • Patrycja Lenarczyk-Onasz

ALTY

  • Ewa Pietras
  • Dominika Czarnecka
  • Katarzyna Smoleń
  • Renata Jankowska

TENORY

  • Grzegorz Twardowski
  • Maciej Kubalczyk
  • Marek Prusisz
  • Piotr Rosik

BASY

  • Bogdan Sokołowski
  • Dawid Sobczyk
  • Czesław Drechsler
  • Janusz Bernat
  • Waldemar Wojtowicz
  • Michał Hajduk (współpraca)

SOLIŚCI

KORYFEJE

  • Zuzanna Dinter-Markowska
  • Paulina Wasilewska
  • Bartłomiej Zając

ZESPÓŁ BALETOWY

  • Denis Tarasiuk
  • Waleria Kołoczko
  • Aleksandra Pawlak
  • Adrianna Ogorzałek
  • Valeria Kolochko
  • Agata Bednarska
  • Anna Głowacka (asystent)
  • Magdalena Tonn
  • Konstantin Popow
  • Marek Tkaczyk (współpraca)
  • Tomasz Ziółek (współpraca)
  • Beata Brożek (pedagog baletu)
  • Iwona Pietruszyńska (pedagog baletu)
  • Bogusław Bigos (akompaniator baletu)
  • Tomasz Moskal (współpraca)
  • Robert Sarnecki (współpraca)
  • Marek Szczygieł (współpraca)

AKROBACI W SPEKTAKLU JESUS CHRIST SUPERSTAR

  • Radosław Grzanka (współpraca)
  • Tomasz Zieliński (współpraca)

KASKADERZY W MISS SAIGON

  • OLEKSANDR MYSIUK
  • PIOTR BARCZYŃSKI
  • JULIA NAWROCKA
  • JULIA GAWRYLUK
  • Sebastian Błaszczyk
  • Piotr Aleksandrowicz

DYRYGENCI

  • Jakub Lubowicz (współpraca - kierownictwo muzyczne w spektaklu "Pretty women")
  • MACIEJ PAWŁOWSKI (współpraca - kierownictwo muzyczne w spektaklu "Miss Saigon")
  • Michał Kocimski
  • Dariusz Różankiewicz (współpraca)
  • Bolesław Rawski (współpraca)
  • José Maria Florêncio (współpraca-kierownictwo muzyczne w spektaklu Jesus Christ Superstar)
  • Marcin Wolniewski (współpraca)

I SKRZYPCE

  • Joanna Binkowska (koncertmistrz)
  • Krzysztof Wójcikowski
  • Wojciech Jagiełło
  • Małgorzata Pniak
  • Łukasz Jóźwicki (współpraca)

II SKRZYPCE

  • Małgorzata Gołaszewska (współpraca)
  • Paweł Kornacki
  • Magdalena Janiak (współpraca)
  • Sylwia Misiak (współpraca)

ALTÓWKI

  • Anna Święch
  • Julianna Kryska
  • Dorota Stera (współpraca)

WIOLONCZELE

  • Grażyna Kopytek (inspektor orkiestry)
  • Tomasz Kaprot
  • Stefan Ślęczkowski (współpraca)

KONTRABASY

  • Andrzej Okraska
  • Bartosz Stępień

FLETY

  • Aleksandra Strasińska
  • Urszula Kubacka

OBOJE

  • Jakub Onasz
  • Paweł Żebrowski
  • Zofia Sybilska-Sierant (współpraca)

ROŻEK ANGIELSKI

  • Jakub Onasz
  • Paweł Żebrowski

KLARNETY, SAKSOFONY

  • Hubert Gruchała
  • Mariusz Grzelak
  • Tomasz Żeno
  • Artur Modrzejewski

FAGOT

  • Arkadiusz Jóźwiak (współpraca)

WALTORNIE

  • Fryderyk Bodzianowski (współpraca)
  • Krzysztof Durczewski (współpraca)
  • Piotr Grzywiński (współpraca)

TRĄBKI

  • Bartosz Kacperski
  • Wojciech Wolniak
  • Bernard Zdonek
  • Damian Michaluk (współpraca)
  • Mirosław Dudek (współpraca)
  • Szymon Kamorowski (współpraca)

PUZONY

  • Paweł Lisiecki
  • Marcin Wojsznarowicz
  • Radosław Szulc (współpraca)
  • Emil Nocuń (współpraca)

TUBA

  • Marcin Wojsznarowicz

PERKUSJA

  • Ewa Bieżan
  • Ignacy Brzezicki
  • Radosław Bolewski (współpraca)
  • Małgorzata Baranowska (współpraca)

FORTEPIAN, INSTRUMENTY KLAWISZOWE, PIANISTKI KOREPETYTORKI SOLISTÓW

  • Magdalena Brzezińska
  • Katarzyna Sajdak-Widera
  • Danuta Antoszewska (współpraca)
  • Małgorzata Zając (współpraca)
  • Marta Macierzyńska (współpraca)
  • Michał Zarych (współpraca)
  • Tomasz Kaszuba (współpraca)

HARFA

  • Helena Stiksová-Padkowska (współpraca)
  • Anna Kłos (współpraca)

GITARY

GITARA BASOWA

  • Andrzej Okraska
  • Bartłomiej Lewandowski (współpraca)

WSPÓŁPRACA

  • Maciej Szymański
  • Tomasz Jagoda
  • Karina Komandera
  • Ewelina Hajda
  • Jarosław Korzonek
  • Kamil Miszewski
  • Roman Strembicki
  • Przemysław Maciocha
  • Marek Kubisiak
  • Anna Furkałowska
  • Jusytyna Jakubowska
  • Maria Tomala
  • Małgorzata Madalińska-Lewy
  • Martyna Jankowska
  • Kaja Miszczak
  • Kamil Zawadzki
  • Paweł Więckowski
  • Michał Chojnacki
  • Karina Komendera
  • Zbigniew Malak
  • Szymon Szyszka
  • Jacek Pietrzak
  • Adam Ziemiański
  • Wiktoria Koziara
  • Dariusz Stanisławski

REALIZATORZY ŚWIATŁA

  • Wojciech Pietrzyk
  • Remigiusz Ristok
  • Adam Zamana
  • Marek Czajkowski
  • Bogusław Trzeciak (elektryk)
  • Ryszard Rybczyński (współpraca)

REALIZATORZY DŹWIĘKU

  • Łukasz Zachwieja
  • Robert Pawlak
  • Krzysztof Olejniczak
  • Paweł Siąkała

OBSŁUGA TECHNICZNA

  • Piotr Knopp
  • Marek Zientalak
  • Paweł Wąsowski
  • Robert Rześny
  • Jan Pawłowski
  • Ryszard Orylski
  • Sławomir Kaźmierak
  • Stefan Ciekański
  • Jacek Augustyniak
  • Jerzy Szymczak

GARDEROBIANI

  • Angelika Pietrzyk
  • Krystyna Chorąży
  • Bogumiła Pypno
  • Grażyna Jaworska
  • Jolanta Defińska
  • Robert Sarnecki

PLASTYK

  • Jerzy Mika

PRACOWNIA KRAWIECKA

  • Róża Barylska
  • Jolanta Potoniec
  • Teresa Owczarek
  • Elżbieta Adamowicz

PRACOWNIA PERUKARSKO-FRYZJERSKA

  • Małgorzata Strzelczyk
  • Grażyna Wachińska (nakrycia głowy)
  • Barbara Rosik
  • Teresa Rogula (współpraca)
  • Małgorzata Pelikant
  • Małgorzata Pawenta-Olczak
  • Beata Nowak
  • Krystyna Kołodyńska ( inspektor ochrony danych )
  • Jarosław Raf (specjalista ds. zamówień publicznych)
  • Mariola Werbolewska (samodzielne stanowisko ds. kancelaryjnych)
  • Jolanta Romanowska (starszy inspektor ds. BHP)
  • Anna Jonczyk - Szparowska (samodzielne stanowisko ds. pracowniczych)

DZIAŁ SPRZEDAŻY BILETÓW I OBSŁUGI WIDZÓW

  • Ewa Włodarczyk
  • Gabriela Kruzel

DZIAŁ PROMOCJI I REKLAMY

  • Katarzyna Potyralska - Stach
  • Magdalena Szuster
  • Ryszard Czajka

DZIAŁ KSIĘGOWOŚCI

  • Jadwiga Makowska
  • Marzena Wolska
  • Jadwiga Olczak
  • Bożena Musiałek
  • Beata Bawej
  • Zenona Balcerska

BIBLIOTEKARZ MUZYCZNY

  • Stefan Ślęczkowski

MAGAZYN KOSTIUMÓW

  • Małgorzata Oleszczyk

DZIAŁ TECHNICZNO-GOSPODARCZY

  • Tomasz Wnukowski (spec. ds. informatyki)
  • Sebastian Szparowski
  • Roman Magin
  • Waldemar Zakrzewski

Wirtualna wycieczka po teatrze

Serwis używa informacji zapisanych za pomocą plików cookie oraz innych rozwiązań informatycznych, pozwalających na dostosowanie treści do potrzeb użytkownika oraz w celach statystycznych.. Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na ich zapisywanie, należy opuścić stronę lub zmienić w przeglądarce ustawienia dotyczące cookies. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszej polityce cookies.